Nieuws
Wedstrijden
Forum
Selectie
De Toekomst
Columns
Foto's
Links


Ajax loot Arsenal, FC Thun en Sparta Praag
25 augustus 2005

Ajax mag niet klagen over de loting voor de Champions League. De Amsterdammers kwamen in poule B terecht bij Arsenal, Sparta Praag en FC Thun. Tegen Arsenal speelde Ajax twee jaar geleden ook al eens in het kampioenenbal. Sparta Praag en FC Thun zijn op papier geen ongunstige tegenstanders.

Ajax was bij de loting in Monaco geplaatst in groep 2, waardoor de ploeg potentieel gevaarlijke tegenstanders als Juventus, Chelsea, Olympique Lyon en FC Porto op voorhand ontliep. In de groepen 3 en 4 zaten echter ook nog genoeg gevaarlijke ploegen, waaronder bijvoorbeeld het Spaanse Real Betis Sevilla. Met Sparta Praag en FC Thun kwam Ajax er goed vanaf. De Tsjechische kampioen overwinterde slechts één keer eerder in de clubgeschiedenis in het kampioenenbal en de nummer twee van Zwitserland debuteert komend seizoen op het hoogste Europese niveau.

Het Arsenal van Dennis Bergkamp, Robin van Persie en Quincy Owusu Abeyie kwam uit de groep als eerste geplaatste ploegen en is op papier verreweg de gevaarlijkste tegenstander. Ajax trof de Londenaren één maal eerder in de Champions League. In het seizoen 2002-2003 waren beide ploegen in de tweede groepsfase aan elkaar gewaagd. In Londen werd het 1-1 door Sylvain Wiltord en Nigel de Jong en in Amsterdam werd het 0-0. Arsenal en Ajax werden destijds vóór Valencia en AS Roma eerste en tweede in de groep. Afgelopen maand troffen Arsenal en Ajax elkaar op het Amsterdam Tournament. De Engelsen waren in de Amsterdam Arena veel beter, maar wonnen slechts met 1-0 dankzij een late goal van de achttienjarige Arturo Lupoli.

De eerste wedstrijden in het nieuwe seizoen van de UEFA Champions League zijn op dinsdag 13 en woensdag 14 september.

terug


Home

terug
© Ajax Online 2001-2005  -  info@ajaxonline.org  -  Adverteren  -  Design door Ben van der Eijk  -  Partner: Ajax.Headliner.nl