Nieuws
Wedstrijden
Forum
Selectie
De Toekomst
Columns
Foto's
Links


'Ajax te jong, te lief en te onervaren'
28 september 2005

De reacties van de media op de 1-2 nederlaag van Ajax tegen Arsenal in de Champions League zijn gelijk aan de reacties op de Amsterdamse optredens van de afgelopen twee jaar in het kampioenenbal. "De ploeg van trainer Blind was te jong, te lief en te onervaren om een vuist te maken", stelt de Volkskrant andermaal.

AD Sportwereld sluit zich bij deze constatering aan. "Ajax probeerde wel, maar het zag er vaker een beetje zielig uit dan dat het serieus leek. Pas in het slot van de wedstrijd toonde Ajax zijn spierballen. Aan dat totaalbeeld konden de Amsterdammers niet zo heel veel doen. Ze zijn nu eenmaal een stuk lichter en zeker onervarener dan wat Arsène Wenger in het veld kon brengen."

Ook het gemis van geblesseerde basiskrachten als Hedwiges Maduro en Wesley Sneijder brak Ajax op. "Maar leg alle ontbrekende namen van beide clubs in een weegschaal en Arsenal houdt toch iets meer klasse over", schrijft De Telegraaf. Coach Blind paste zich met een versterkt middenveld aan aan de tegenstander en dat pakte volgens de Volkskrant niet goed uit. "Alle plotselinge wijzigingen maakten het toch al verzwakte team ook nog onzekerder."

Niet alleen de tactiek, maar ook de vroege tegengoal had een verlammende uitwerking op het spel van de thuisploeg. "Met het versterkte middenveld hoopte Ajax ook in verdedigend opzicht meer grip te krijgen op de aanvallend ingestelde vleugels van Arsenal, maar die missie liep al na één minuut en negentien seconden een deuk op. Urby Emanuelson liet zich aftroeven aan de linkerkant van het middenveld, Alexander Hleb nam over en twee tellen later stond Fredrik Ljungberg volledig vrij voor keeper Hans Vonk."

De media hadden overigens ook nog positieve woorden over voor Ajax. Vooral De Telegraaf beschrijft de wedstrijd met een zonnige inslag. "In de tweede helft was het gros van de onzekerheden verdampt. Ajax dacht niet meer aan alle beperkingen en toonde lef." AD Sportwereld ziet eveneens voldoende perspectief: "De thuisnederlaag is teleurstellend, maar nog lang niet noodlottig. Ajax heeft het geluk dat het in de zwakste Champions League-poule is ingedeeld."

terug


Home

terug
© Ajax Online 2001-2005  -  info@ajaxonline.org  -  Adverteren  -  Design door Ben van der Eijk  -  Partner: Ajax.Headliner.nl