Nieuws
Wedstrijden
Forum
Selectie
De Toekomst
Columns
Foto's
Links


Banden van auto Jaakke lek geprikt
21 november 2005

Onbekenden hebben in de nacht van zondag op maandag bij Ajax-voorzitter John Jaakke de autobanden lek gestoken, zo meldt de Amsterdamse tv-zender AT5. Ook werd de bolide met een chemische substantie overgoten. De acties van ontevreden Ajax-fans dreigen uit de hand te lopen, nu men er blijkbaar niet meer voor terugdeinst de voorzitter thuis op te zoeken. Ajax en de supportersvereniging onthouden zich van elk commentaar.

John Jaakke De onvrede uitte zich afgelopen zaterdag al, toen Ajax maar moeizaam wist te winnen van FC Twente (2-0). In de eigen Arena vertrokken al zo'n zevenduizend vaste supporters in de pauze, vooral van de F-side en Vak 410. Tijdens en na de wedstrijd wilden boze fans het ereterras, waar Jaakke zich ophield, betreden. In De Arena wist de politie te voorkomen dat de fans de preses bereikten, maar in en rond het stadion werden wel wat vernielingen aangericht en werd met stenen gegooid.

Jaakke is de gebeten hond sinds Klaas Nuninga en Hein Blocks hun functie neerlegden. De opgestapte bestuursleden worden door de supporters als 'echte Ajacieden' gezien. Jaakke, die een uitgesproken representant is van de zakelijke stroming binnen Ajax, krijgt de schuld van hun vertrek. De Amsterdamse club moet volgens de Hilversummer als een internationaal bedrijf gerund worden. In dat kader werd de voormalige Unilever-manager Maarten Fontein benoemd tot algemeen directeur.

Die manier van werken is een doorn in het oog van oud-Ajacieden als Nuninga en Keje Molenaar. Laatstgenoemde verweet Jaakke tegenover de camera van AT5 autoritair te zijn en alleen 'kritiekloos klapvee' om zich heen te verzamelen.

terug


Home

terug
© Ajax Online 2001-2005  -  info@ajaxonline.org  -  Adverteren  -  Design door Ben van der Eijk