Nieuws
Wedstrijden
Forum
Selectie
De Toekomst
Columns
Foto's
Links


Voorbeschouwing FC Eindhoven - Ajax
22 december 2005

Ajax treedt donderdagavond in de achtste finales van het toernooi om de Gatorade Cup aan tegen FC Eindhoven. De eerstedivisionist stapt daardoor uit de schaduw van grote broer PSV. Beide ploegen troffen elkaar drie keer eerder in het bekertoernooi en drie keer wonnen de Amsterdammers. Sinds de invoering van het betaalde voetbal in 1954 versloeg Eindhoven Ajax nooit.

In het pre-professionele seizoen 1954-1955 speelden Eindhoven en Ajax twee keer gelijk en in de daaropvolgende jaargang won Ajax tweemaal. Vanaf de start van de Eredivisie in 1956 zegevierden de Amsterdammers zes keer op rij. De laatste keer dat Ajax op bezoek kwam was op 15 december 1989 toen de Ajacieden met 0-4 wonnen in de tweede ronde van de beker.

Dat duel werd gespeeld in het Philips Stadion, maar deze keer is het eigen Jan Louwers Stadion de plaats van handeling. De wedstrijd was al dagen van tevoren uitverkocht en wordt tot trots van FC Eindhoven zelfs uitgezonden op de wereldtelevisiezender ESPN.

Danny Blind Hoewel Eindhoven achttiende staat in de Gouden Gids Divisie neemt Ajax het duel bijzonder serieus. "Er is natuurlijk kwaliteitsverschil en dat kan ervoor zorgen dat het beeld van de wedstrijd anders wordt dan we gewend zijn", aldus Ajax-trainer Danny Blind. "Maar voor de opstelling heeft dat geen gevolgen. Ik zal weinig of niets veranderen."

De spelers die vanwege fysieke klachten niet meereizen naar Brabant zijn Steven Pienaar, Zdenek Grygera, Urby Emanuelson, Hedwiges Maduro, Julien Escudé, Edgar Manucharyan, Nicolae Mitea, Maxwell, Kenneth Vermeer en Hans Vonk. Blind neemt dezelfde achttien spelers mee die afgelopen zondag verantwoordelijk waren voor de competitiezege op NAC Breda (0-2). Dat betekent dat de talenten Emmanuel Boakye en Jeffrey Sarpong bij de selectie blijven.

Een overwinning op Eindhoven zou Ajax een plaats in de kwartfinales van het bekertoernooi bezorgen. Samen met zeges in de twee resterende competitieduels met FC Groningen en SC Heerenveen zou dat een mooi besluit van 2005 zijn, stelt Blind. "We hebben in de laatste vier wedstrijden qua resultaat goed geboerd. Als we die lijn doorzetten, kunnen we toch nog met een goed gevoel de winterstop in."

terug


Home

terug
© Ajax Online 2001-2005  -  info@ajaxonline.org  -  Adverteren  -  Design door Ben van der Eijk  -  Partner: Ajax.Headliner.nl