Nieuws
Wedstrijden
Forum
Selectie
De Toekomst
Columns
Foto's
Links


Nederlands paspoort optie voor Maxwell
23 december 2005

De Braziliaanse Ajacied Maxwell overweegt een Nederlands paspoort aan te vragen, zo meldt de website van Voetbal International. De linksback vergroot op die manier zijn kansen op een lucratieve buitenlandse transfer. Dat Maxwell aan het eind van het seizoen Ajax gaat verlaten staat al een tijdje vast. Tot op heden heeft de Braziliaan nog geen nieuwe club gevonden.

Ajacied Maxwell Met een Nederlands paspoort worden de mogelijkheden voor Maxwell een stuk groter. Hij geldt dan niet langer als speler van buiten de EU en dat maakt hem interessanter voor Italiaanse en Spaanse clubs. In de competitie van deze twee Zuid-Europese landen gelden beperkingen voor het aantal niet-EU spelers dat een club onder contract mag hebben.

Omdat Maxwell al 4,5 jaar in Nederland is, komt hij in aanmerking voor een versnelde naturalisatieprocedure. Als de linkspoot een Nederlands paspoort krijgt, kan hij overigens niet voor Oranje uitkomen. Maxwell speelde al interlands voor Brazilië. Momenteel is de sympathieke Ajacied herstellende van een ernstige knieblessure. Als gevolg van die kwetsuur speelde hij dit seizoen nog geen minuut in de hoofdmacht van Ajax.

Wel zal Maxwell het seizoen in Amsterdam afmaken. Een tussentijds vertrek van de 24-jarige verdediger, die in de belangstelling staat van Internazionale, is uitgesloten. "Hij kan zeker tot eind februari niet spelen en dient daarom zijn contract bij Ajax uit", aldus zaakwaarnemer Mino Raiola in het kerstnummer van Voetbal International.

terug


Home

terug
© Ajax Online 2001-2005  -  info@ajaxonline.org  -  Adverteren  -  Design door Ben van der Eijk  -  Partner: Ajax.Headliner.nl