Nieuws
Wedstrijden
Forum
Selectie
De Toekomst
Columns
Foto's
Links


Zwak gelijkspel Ajax tegen Haarlem, matig debuut Huntelaar
11 januari 2006

Ajax is er niet in geslaagd het vriendschappelijke duel tegen Haarlem te winnen. De Amsterdammers kwamen niet verder dan een schamele 0-0. De wedstrijd gold als voorbereiding op de tweede seizoenshelft, die voor Ajax zondag begint met een thuiswedstrijd tegen NEC. Zorgwekkender dan het gelijkspel was misschien wel dat Haarlem, de nummer twaalf van de Gouden Gids Divisie, het betere van het spel had.

Ajax-trainer Danny Blind trad aan in een 4-4-2-formatie met Klaas-Jan Huntelaar en Markus Rosenberg als diepste aanvallers. Hatem Trabelsi ontbrak bij Ajax vanwege de Afrika Cup. Zijn plaats werd opnieuw ingenomen door Johnny Heitinga. Nigel de Jong en Wesley Sneijder begonnen op de bank. Blind gaf de weer fitte Urby Emanuelson een kans op het middenveld.

Ajax-spits Klaas-Jan Huntelaar in actie tegen Haarlem Huntelaar kreeg in zijn eerste wedstrijd voor Ajax een aantal goede kansen, maar sprong daar in het uitverkochte stadion van Haarlem onvoldoende mee om. De debutant kreeg na amper vier minuten een grote kans om de score te openen, maar vond doelman Erik Heijblok op zijn weg. De pass kwam overigens van Rosenberg, de spits die met zijn loopacties ruimte dient te maken voor Huntelaar. Overigens was Huntelaar niet de enige debutant aan Ajax-zijde. In de tweede helft mocht jongeling Robbert Schilder aanvoerder Tomás Galásek komen vervangen.

Waar Ajax zeer teleurstelde door hemeltergend slecht te voetballen, verraste Haarlem het thuispubliek door Ajax goed partij te bieden. Zo werd de ervaren Galásek door de benen gespeeld, zag Juanfran zich bij de achterlijn gepiepeld worden en zag keeper Maarten Stekelenburg een fraaie lob van rechterspits Rodney Cairo bijna in de kruising ploffen. Haarlem bewoog zich frank en vrij over het veld en legde de tekortkomingen van Ajax genadeloos bloot: fantasieloos, futloos en breekbaar in vrijwel alle linies.

In de tweede helft voerde Blind tevergeefs enkele wissels door om aan het futloze spel een eind te maken. Zo moesten Maduro en Rosenberg plaatsmaken voor De Jong en Babel. In de 68e minuut paste de coach zelfs een drievoudige wissel toe. Huntelaar, die weinig plezier zal hebben beleefd aan zijn eerste officieuze optreden, was een van de spelers die naar de kant werd gehaald. Angelos Charisteas kwam hem vervangen.

"Ik heb er maar één verklaring voor en dat is dat we de afgelopen dagen zeven keer hard hebben getraind", zei Ajax-coach Blind na afloop over de wanprestatie. Nieuweling Huntelaar kon onmogelijk tevreden zijn over zijn eerste minuten in het Ajax-shirt. "Een slechte wedstrijd, van de ploeg en van mijzelf", sprak de 22-jarige topschutter. "Ik heb geen moeite met 4-4-2, mits het goed wordt gespeeld. En dat werd het niet. Het is jammer dat we niet hebben gewonnen en we moeten ook beter voetballen dan vanavond, maar daar gaat het nu niet om. Dit was onderdeel van de voorbereiding, de wedstrijd van zondag is wat echt belangrijk is."

Blind toonde vertrouwen in zijn nieuwe spits. "Klaas-Jan heeft het laatste anderhalf jaar genoeg wedstrijden gespeeld om te weten waar zijn kwaliteiten liggen. Daar heb ik vanavond echt niet voor nodig."

HAARLEM - AJAX
0-0

Scheidsrechter
Ruud Bossen

Kaarten
Geen

Opstelling Haarlem: Heijblok; Bezzai, Ravensbergen, Van der Kruis (68. Fränkel), Axwijk (68. Katipana); Van Toor, Van Beelen (68. Verweij), Arturo ten Heuvel; Cairo (86. Stolp), Laurens ten Heuvel (82. Lokken), Ahahaoui (82. De Graaff).

Opstelling Ajax: Stekelenburg; Heitinga, Grygera, Vermaelen, Juanfran; Rosales, Galásek (68. Schilder), Maduro (46. De Jong), Emanuelson (68. Lindenbergh); Huntelaar (68. Charisteas), Rosenberg (61. Babel).

Bijzonderheden

* Het oefenduel werd voorafgegaan door een minuut stilte ter nagedachtenis aan de op 52-jarige leeftijd overleden Gerrie Kleton. De voormalige linksbuiten speelde voor zowel Ajax als Haarlem.

terug


Home

terug
© Ajax Online 2001-2005  -  info@ajaxonline.org  -  Adverteren  -  Design door Ben van der Eijk  -  Partner: Ajax.Headliner.nl