Babel: Ten Cate mag met twee spitsen gaan spelen
21 juni 2007
Ajacied Ryan Babel denkt dat zijn kwaliteiten het beste worden benut in een 4-4-2 systeem. In Amsterdam bekleedde de twintigjarige aanvaller afgelopen seizoen de positie van linksbuiten, terwijl hij bij Jong Oranje samen met Maceo Rigters één van de twee centrale spitsen is.
"Het 4-4-2 systeem ligt me het beste. Daar zorgt de andere spits namelijk voor de nodige verwarring bij het verdedigingsduo van de tegenstander, waardoor je wat meer ruimte krijgt. Het is, zeg maar, twee tegen twee in plaats van één tegen twee", vertelt Babel op de website van Sportweek.
Babel zou het geen ramp vinden als Ajax-trainer Henk ten Cate afstapt van het 4-3-3 systeem. "Van mij mag de trainer met twee spitsen gaan spelen. Begrijp me goed, ik zal er ook geen problemen mee hebben als ik volgend seizoen weer een heel jaar linksbuiten moet spelen. Maar als de trainer me nodig heeft in de spits, zal ik ervoor zorgen dat ik er sta."
terug
|