Nieuws
Wedstrijden
Forum
Selectie
De Toekomst
Columns
Prijsvraag
Links


Grillig Ajax eenvoudig langs Vitesse
25 november 2007

Het zit Adrie Koster in zijn nieuwe functie als interim-coach van Ajax niet bepaald tegen. Zo ontsnapte hij twee weken geleden met Ajax in de Klassieker tegen Feyenoord en had hij met een beetje pech ook punten in het thuisduel tegen Roda JC kunnen verliezen. Ook Vitesse maakte zondag zonder goed te voetballen duidelijk dat het huidige Ajax ook onder Koster kwetsbaar is.

Zonder de gestopte Jaap Stam en geblesseerde centrumverdedigers Thomas Vermaelen en Gregory van der Wiel is de bekerwinnaar achterin erg kwetsbaar. Gelukkig voor Ajax sprong Vitesse voor rust erg slordig met de kansen om en bewees Maarten Stekelenburg opnieuw dat hij gegroeid is als doelman.

In de tweede helft werd duidelijk dat ook Ajax niet over oneindig veel jeugdspelers beschikt die het niveau van de Eredivisie aankunnen. Koster gebruikte tijdens de thuiswedstrijd tegen Vitesse maarliefst acht spelers uit de eigen opleiding. Wegens blessures van Gabri en Maduro speelde Ajax in de tweede helft echter ook met een middenveld bestaande uit Siem de Jong, Robbert Schilder en Mitchell Donald. Deze bezetting van de middelste linie is ook naar maatstaven van de Eredivisie ondermaats.

Vitesse kon niet profiteren van de vele blessures in de Amsterdamse selectie. Dat kwam mede omdat Ajax voor rust al het verschil maakte. Op aangeven van Albert Luque zorgde Luis Suárez al in de zeventiende minuut voor de openingstreffer. Gabri vergrootte tien minuten later de marge tot twee doelpunten.

Gabri wordt bejubeld door Luis Suárez nadat hij Ajax op een 2-0 voorsprong heeft gezet (Foto: AD.nl)

Ajax kwam vlak voor rust op 3-0 nadat Remco van der Schaaf een strafschop veroorzaakte. Niet Klaas-Jan Huntelaar, maar Luque belastte zich met het klusje. De Spanjaard maakte oog in oog met doelman Piet Velthuizen geen fout. Het was typerend voor de matige Amsterdamse afweer dat Vitesse nog geen halve minuut na het doelpunt van Luque iets terug kon doen. Het was Mads Junker die profiteerde van de slechte organisatie in de defensie van de thuisclub: 3-1.

Ajax koesterde in de tweede helft de voorsprong en had geluk dat Junker in de 72e minuut net een metertje tekort kwam voor de 3-2. In de slotfase bewees Dennis Rommedahl voor de zoveelste keer dit seizoen zijn waarde voor Ajax. De vervanger van Suárez stelde Huntelaar in staat zijn twaalfde competitietreffer te maken: 4-1.

AJAX - VITESSE
17. Suárez 1-0
27. Gabri 2-0
44. Luque (strafschop) 3-0
45. Junker 3-1
82. Huntelaar 4-1

Scheidsrechter
Jan Wegereef

Kaarten
Geel: Yakubu, Van der Schaaf (Vitesse), Maduro (Ajax)

Opstelling Ajax: Stekelenburg; Ogararu, Heitinga, Vertonghen; Gabri (46. Schilder), Maduro (58. Donald), De Jong, Emanuelson; Luque, Huntelaar, Suárez (76. Rommedahl).

Opstelling Vitesse: Velthuizen; Verhaegh, Sprockel, Espinoza (80. Gommans), Megrelishvili; Swerts, Van der Schaaf, Yakubu (46. Takak), Sansoni, Kolk (65. Kaya); Junker.

terug

Home

terug


De redactie van Ajax Online kent de in actie gekomen Ajacieden de volgende cijfers toe:
Basis
Stekelenburg 6
Ogararu 7
Heitinga 7
Vertonghen 6
Gabri 7
Maduro 7
De Jong 7
Emanuelson 6
Luque 7
Huntelaar 6
Suárez 7
Invallers
Schilder 6
Donald 5
Rommedahl -

© Ajax Online 2001-2007  -  info@ajaxonline.org  -  Adverteren  -  Design: Ben van der Eijk  -  Partner: Ajax.Headliner.nl