Ajax op koers voor ticket Champions League
5 mei 2008
Ajax plaatste zich maandagavond in een volle Arena met speels gemak voor de finale van de play-offs om een plaats in de voorronde van de Champions League. Dankzij de tweede zege op Heerenveen (3-1) binnen vier dagen mogen de Amsterdammers in een dubbele ontmoeting met FC Twente uitmaken wie uitzicht op deelname aan de meest lucratieve clubcompetitie van de UEFA houdt.
Smetje op de eenvoudige zege was het uitvallen van Luis Suárez. De aanvaller uit Uruguay kreeg vlak voor rust een tik op zijn rechtervoet en verliet per brancard het speelveld. De komende dagen zal blijken of Suárez dit seizoen nog voor Ajax in actie kan komen. Maarten Stekelenburg bleef na rust uit voorzorg met een lichte liesblessure in de kleedkamer achter. De doelman kan zaterdag echter gewoon tegen FC Twente spelen. Dat is zeker niet gezegd van Thomas Vermaelen en Edgar Davids, die wegens liesblessures tegen de Friese club ontbraken.
Heerenveen vervolgt de play-offs met twee wedstrijden tegen NAC Breda. Beide clubs zullen binnenkort ongetwijfeld benadrukken hoe oneerlijk het huidige spelsysteem van de Eredivisie is. Heerenveen liet dit seizoen misschien wel het mooiste voetbal van Nederland zien en NAC verraste iedereen met een derde plaats in de reguliere competitie.
In een nagenoeg volle Arena kon Heerenveen niet duidelijk maken dat het de in de thuiswedstrijd opgelopen achterstand (1-2) ongedaan wilde maken. De formatie kwam voor rust niet verder dan twee afstandsschoten en een kopbal van Gerald Sibon die over het doel van Ajax eindigde.
Ajax, dat nu in ieder geval zeker is van deelname aan de UEFA Cup, controleerde de wedstrijd en wachtte op dat ene buitenkansje dat zich uiteindelijk in de blessuretijd van de eerste helft aandiende. Jeffrey Sarpong, de vervanger van de geblesseerde Edgar Davids, werd in het strafschopgebied naar de grond gewerkt door doelman Rob van Dijk. Kenneth Perez maakte vanaf elf meter geen fout: 1-0.
Heerenveen speelde op dat moment al met tien man omdat Michael Bradley in de 39e minuut zijn tweede gele kaart van scheidsrechter Dick van Egmond kreeg. De Amerikaanse middenvelder trok eerst Rasmus Lindgren aan het shirtje en was even later zo dom om Klaas-Jan Huntelaar voor de ogen van de arbiter pootje te lichten.
Ajax onderstreepte vlak na rust waarom Heerenveen dit seizoen in de reguliere competitie maar liefst 48 tegentreffers incasseerde. De negentienjarige Sarpong kreeg in de 48e minuut alle gelegenheid om invaller Dennis Rommedahl te bedienen (2-0). Perez profiteerde in de 55e minuut eveneens van de vrijheid die de tegenstander hem gunde: 3-0.
Na de tweede treffer van de Deen begon Ajax alvast met de voorbereiding op de duels met FC Twente. Danijel Pranjic profiteerde nog aan het gebrek aan concentratie van de thuisclub. De vijfde overwinning van Ajax op Heerenveen van dit seizoen kwam echter geen moment meer in gevaar.
"Na de derde treffer vond ik ons een beetje nonchalant", aldus Ajax-trainer Adrie Koster in een eerste reactie. "Ik vond ons momenten heel slordig en we hadden meer doelpunten moeten maken, maar op een of andere manier gebeurt dat toch niet."
AJAX - SC HEERENVEEN
45. Perez (strafschop) 1-0
48. Rommedahl 2-0
55. Perez 3-0
63. Pranjic 3-1
Scheidsrechter
Dick van Egmond
Kaarten
Rood: 39. Bradley (SC Heerenveen, 2x geel)
Geel: Vertonghen, Emanuelson (Ajax), Breuer, Van Dijk (SC Heerenveen)
Opstelling Ajax: Stekelenburg (46. Gentenaar); Silva, Heitinga, Vertonghen, Emanuelson; Gabri, Perez (68. Bakircioglu), Lindgren; Suárez (40. Rommedahl), Huntelaar, Sarpong.
Opstelling SC Heerenveen: Van Dijk; Zuiverloon, Breuer, Dingsdag, Jong-a-Pin; Grindheim, Roorda (57. Svec), Bradley, Pranjic; Beerens (59. Poulsen), Sibon (56. Paulo Henrique).
terug
|